Zabiegi na twarz

Mikrodermabrazja diamentowa

Zabieg silnie oczyszczający i wygładzający skórę, który wspomaga m. in. leczenie trądziku. Polega na mechanicznym i bezinwazyjnym złuszczaniu i usuwaniu martwego naskórka za pomocą specjalnych głowic pokrytych kryształkami naturalnego diamentu.
Mikrodermabrazja diamentowa pobudza skórę skłonną do trądziku do tworzenia nowych, pełnowartościowych komórek, silnie ją przy tym oczyszczając i wygładzając, stymulując do produkcji elastyny i kolagenu.
Złuszczanie następuje w sposób delikatny i stopniowy. Intensywność zabiegu dobierana jest indywidualnie.
Skuteczna metoda w leczeniu trądziku, rozstępów, przebarwień, rozszerzonych porów, zrogowaciałego naskórka, blizn i spłyceniu drobnych zmarszczek.

Mikrodermabrazja-diamentowa

Mezoterapia bezigłowa

Bezinwazyjny zabieg, którego zadaniem jest poprawa nawilżenia skóry i jej odżywienie. Zabieg przyspiesza procesy wchłaniania się substancji aktywnych w głąb skóry rewitalizując ją, wygładzając i delikatnie napinając. Ze względu na brak dyskomfortu zabieg mezoterapii bezigłowej polecany jest szczególnie osobom wrażliwym lub z tendencją do tworzenia się naczynek.
Mezoterapia bezigłowa opiera się na zjawisku elektroporacji, czyli oddziaływaniu fali elektromagnetycznej na skórę w postaci impulsów, docierających do najgłębiej zlokalizowanych tkanek oraz do wnętrza komórek. W efekcie dochodzi do szybszej regeneracji skóry i odmłodzenia twarzy.

 • Stanowi alternatywę dla klasycznej mezoterapii igłowej,
 • Stosowany do odmłodzenia skóry, redukcji cellulitu i tkanki tłuszczowej,
 • Najnowocześniejszy system odmładzania skóry.

Peeling kawitacyjny

Wykonuje się przy użyciu ultradźwięków polega on na oczyszczaniu skóry poprzez usuwanie zanieczyszczeń i martwych komórek. Peeling kawitacyjny jest bezpieczny i przyjemny, działa delikatnie na skórę, korzystając z naturalnych wibracji bez użycia prądu elektrycznego. Zabieg ułatwia głęboką regenerację na dużej głębokości. Peeling pozwala również na odnowienie i odświeżenie skóry.

Kwasy-peelingi chemiczne

Kwas Azelainowy

Działa przeciwzapalnie i antyoksydacyjnie, likwiduje rumień i stany zapalne, zmniejsza wydzielanie łoju.
Wskazania do zabiegu :

 • Trądzik różowaty,
 • Trądzik pospolity,
 • Zapalenie mieszków włosowych,
 • Tendencja do powstawania ognisk zapalnych.

Kwas Glikolowy

W zabiegu wykorzystywany jest kwas glikolowy w stężeniach 25%, 35%. Kwas glikolowy wykazuje szerokie działanie. Dzięki bardzo małej cząsteczce, która łatwo przenika w głąb skóry nawilża i odżywia, pobudza syntezę kolagenu i elastyny, wygładza oraz napina skórę, zmniejszając zmarszczki.
Zabiegi z użyciem kwasu glikolowego dają bardzo dobre efekty w walce z trądzikiem oraz zapobiegają powstawaniu blizn po trądzikowych, a jeżeli takowe już istnieją pomagają w ich redukcji. Kwas glikolowy rozjaśnia także plamy pigmentacyjne, potrądzikowe, pozapalne, plamy starcze, przebarwienia na twarzy i piegi, a także hiper pigmentację. Stosowany również w walce z rozstępami. Od zastosowanego stężenia zależy sposób i intensywność jego działania na skórę. Daje to możliwość dobrania stężenia w zależności od rodzaju skóry, charakteru zaburzenia i oczekiwanego efektu.

Kwas Pirogronowy

Ma wysokie właściwości penetracyjne i bakteriostatyczne (znacząco obniża pH) oraz działanie przeciw zaskórnikowe. Ma silne działanie regulacyjne sebum i zmniejszające tłustość skóry łojotokowej i trądzikowej, dodatkowo rozjaśnia i zwiększa świetlistość skóry.
Wskazania do peelingu kwasem pirogronowym:

 • Trądzik w fazie aktywnej,
 • Trądzik różowaty,
 • Blizny po trądzikowe,
 • Łojotokowe zapalenie skóry,
 • Hiper pigmentacje pozapalne i potrądzikowe.

Zabiegi można wykonywać z jednoczesnym zastosowaniem mikrodermabrazji i możemy powtarzać go co 14 – 30 dni.

 

Kwas Migdałowy

Ma działanie oczyszczające oraz bakteriobójcze, poprawia stan skóry, ale nie wywołuje uczucia dyskomfortu. Ze względu na właściwości bakteriobójcze można go stosować u osób z trądzikiem pospolitym z obecnością zaskórników i stanów zapalnych.
Peeling daje natychmiastowy efekt świetlistości i oczyszczenia skóry. Nie uwrażliwia skóry na słońce i dlatego można go stosować przez cały rok. Zabieg można połączyć z mikrodermabrazją.

Kwas Salicylowy

Jest idealnym rozwiązaniem dla wszystkich skór problematycznych z dodatkowym problemem wrażliwości i nadreaktywności.
Idealny kwas, idealnie odpowiadający na problemy skór trądzikowych, mieszanych, tłustych, zanieczyszczonych, także z aktywnymi stanami zapalnymi. Przynosi efekty już po pierwszej aplikacji.
Nowoczesna formuła kwasu salicylowego, wzmocniona działaniem alpha arbutyny i kwasu kojowego, gwarantuje wszechstronne działanie. Ze względu na obecność alpha arbutyny i kwasu kojowego działa na przebarwienia i blizny pozapalne. Niewątpliwym atutem tej mieszaniny jest zminimalizowanie skutków ubocznych typu pieczenie, szczypanie, rumień,…, przy jednocześnie jeszcze większej efektywności. To naprawdę możliwe! Kwas salicylowy, jako jedyny kwas z powodzeniem może być wykonywany na aktywne stany zapalne, ponieważ jako jedyny działa jednocześnie „od środka i od zewnątrz” problemu. Rozpuszcza sebum na powierzchni skóry i wnika w głąb, regulując pracę gruczołów łojowych i działając przeciw zapalnie.

Sonoforeza

Zabieg wykorzystujący fale ultradźwiękowe. Polegający na wprowadzeniu w głąb skóry substancji czynnych, dobranych odpowiednio do jej rodzaju i potrzeb. Umożliwia niezwykle intensywne i skuteczne wprowadzanie substancji leczniczych i odżywczych. Dlatego jest zabiegiem stosowanym i zalecanym przez lekarzy nie tylko w sferze kosmetycznej ale również medycznej. Zabieg zwany jest również ultradźwiękowym. Wytwarzane przez ultra dźwięki ciepło przenika w głąb tkanki powodując odprężenie skóry i mięśni. Towarzyszy mu delikatny, głęboki masaż poprawiający krążenie krwi i limfy, a także metabolizm i regenerację komórek. Zabieg jest doskonałym dopełnieniem peelingu kawitacyjnego

Regulacja brwi oraz Henna brwi i rzęs

Farbowanie henną to jedna z trwałych i szybkich metod upiększania oka. Można nią barwić zarówno rzęsy jak i brwi, dzięki czemu spojrzenie staje się głębokie, a rysy twarzy wyostrzone. Dobrze wyregulowane brwi nadają twarzy bardziej atrakcyjny wygląd.
Do wyboru mamy kolory: czarny, brązowy, grafitowy. W razie potrzeby mieszamy kolory, aby jak najtrafniej dobrać barwę henny do oprawy oczu.

Oczyszczanie skóry twarzy

Dokładne oczyszczanie i usunięcie zrogowaciałego naskórka jest dobrodziejstwem dla każdej cery niezależnie od jej rodzaju – w wieku młodym, kiedy częstą przypadłością jest łojotok i w miarę upływu lat, gdy cykl odnowy naskórka zostaje znacznie przedłużony powodując pogorszenie funkcjonowania i wyglądu skóry. W skutek zalegania coraz grubszej warstwy martwych komórek, skóra nie może prawidłowo oddychać, staje się sucha i szara, tworzą się zaskórniki.

Zabiegi dają następujące efekty :

 • Głębokie oczyszczenie skóry,
 • Usunięcie martwych komórek naskórka,
 • Odblokowanie porów i ujść gruczołów łojowych,
 • Wyeliminowanie zaskórników i wyprysków,
 • Poprawa mikrocyrkulacji krwi i limfy,
 • Stymulacja usuwania toksyn z tkanek,
 • Przywrócenie cerze blasku i świeżego kolorytu,
 • Przygotowanie do innych zabiegów kosmetycznych.